Mor' a Yolculuk

 “İlkay GÜRGÜN Gelişim Akademisi”  bünyesinde;  bütünsel yaşam koçu ve fonksiyonel tıp yaşam koçu olarak, bireysel danışmanlık ve atölye çalışmaları hizmeti vermekteyim. Önce kaybolacağınız, sonrasında fark ettikçe kendinizi bulacağınız ve kendi sınırsızlığınızda özgürleşeceğiniz,  tüm kimliklerinizi bırakıp, ruhunuzun anlattığı hikayelerin, yolun her bir an’ ında yankılanmasına izin vereceğiniz “MOR’a yolculuk” ta danışanlarımın yol eşlikçisiyim.

Mavinin özgürlüğü ve ruhaniyeti ile kırmızının enerjisi ve gücünün buluşmasıyla başlayan bir hikaye MOR’ a yolculuk … 2011 yılında başlayan bu yolculuk birçok yaşanmışlıkla, değişim, dönüşüm, deneyim ve eğitimlerle demlendi.  “Şimdi değilse ne zaman ?” diyerek, 26 yıllık çalışma hayatımı bırakıp “İlkay GÜRGÜN Gelişim Akademisi” ni  kurmaya karar verdiğimde MOR’ a yolculuğun varoluşu tamamlanmış oldu.

Yol bir dönüm noktasıyla, yol ayrımıyla başlar ve Tapduk Emre’ nin de dediği gibi,   “Yol bu , yola çıkıp varmayan, yoldan çıkıp varan yoktur …”. Kendine varmak için bilmek yetmiyor bazen. Eyleme geçmediğin sürece okudukların, bildiklerin, gördüklerin, duydukların bir işe yaramıyor. Değişmeden dönüşemiyoruz. Olduğumuz gibi kalarak, olmak istediğimiz yere varamıyoruz. Çok az insanın keşfe çıkmaya cesaret ettiği içsel yolculukta,  “MOR’a yolculuk” size sadece  rehberlik edecek. Ne demiş Tapduk Emre; “Uyanma vakti geldiyse bir uyandıran olur elbet. Kimine Hızır, kimine uçan kuş, kimine biten ot … Kimine açan çiçek, kimine akan su, kimine dilsiz taş … “

 “Keşke …” yerine “iyi’ ki …” demek için en güzel yatırım kendimize yaptığımız yatırımdır ve geri dönüşü muhteşemdir … En son kendin için ne yaptın ? Bugüne kadar heybeni nelerle doldurdun ?
 
Tüm yapmak istediklerini düşün ve sor kendine
“ şimdi değilse ne zaman ? ”